یکی از پرمحصول‌ترین گونه‌های گردو، نهال گردو آمریکایی است. این رقم جزو ارقام اصلاح شده گردو بوده و در نقاط مختلف جهان کشت می‌شود. محبوبیت گردو آمریکایی به قدری است که اکثر باغداران و کشاورزان با آن آشنا هستند. این درختان در مناطق سردسیری و گرمسیری امکان کشت دارند و کشاورزان می‌توانند با خرید نهال گردو آمریکایی و کاشت آن درآمد خوبی داشته باشند. محصول دهی مطلوب، درشت بودن گردوها، مقاومت در برابر آفات و بیماری و سازگار بودن با اکثر مناطق کشور از جمله ویژگی‌های بی‌نظیر نهال گردو آمریکایی است.

نهال گردو آمریکایی

آشنایی با انواع و واریته‌های مختلف نهال گردو آمریکایی

از آنجایی که گردو محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم دارد به همین خاطر پرورش و فروش میوه نهال گردو آمریکایی یکی از پردرآمدترین شغل‌ها به شمار می‌رود. هر یک از گونه‌های گردو دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند که آن‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند. در ادامه قصد داریم برخی از گونه‌های مختلف نهال گردو آمریکایی را معرفی کرده و ویژگی‌های هر کدام را بررسی کنیم.

نهال گردو آمریکایی پکان

بیشتر وزن این گردو را مغز آن تشکیل می‌دهد و از این نظر جزو بهترین گونه‌های گردو به شمار می‌رود. در هر ساقه از نهال گردو آمریکایی پکان حدود ۴ الی ۱۶ عدد گردو تولید می‌شود. پکان در مناطقی با آب و هوای معتدل و نیمه خشک بهترین عملکرد را دارد.

خرید نهال گردو آمریکایی

جالب است بدانید علاوه بر فروش میوه این درخت، از فروش برگ و تنه آن نیز می‌توان سود زیادی به دست آورد. با اینکه گردو‌های مناطق گرمسیر غالبا عملکرد ضعیفی دارند اما گردو پکان از این قاعده مستثنی است به طوری که سالیانه تا ۵ تن در هر هکتار می‌تواند محصول‌دهی داشته باشد.

این درخت معمولا از سال سوم باردهی را شروع می‌کند اما برای فروش میوه نهال گردو آمریکایی پکان باید ۵ سال صبر کنید. بهترین فاصله برای کاشت گردو پکان در زمین‌های شیب‌دار ۵ متر و در زمین‌های مسطح ۷ متر است. این درخت امکان رشد در ارتفاع ۰ الی ۲۵۰۰ متری دارد.

قیمت نهال گردو آمریکایی

میوه‌های گردو پکان آمریکایی درشت بوده و وزنی حدود ۱۶ گرم دارد. در برابر آفات و بیماری نیز از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است.

نهال گردو آمریکایی هارتلی

این درخت برای اولین بار در کشور آمریکا کشف شده و بعد از آن به دیگر کشورهای جهان راه پیدا کرده است. از آنجایی که آب و هوای بسیاری از شهرهای ایران معتدل است، می‌توان نهال گردو آمریکایی هارتلی را پرورش داد. هارتلی یکی از انواع پرطرفدار بوده و محصول خوبی نیز تولید می‌کند.

این درخت از رشد بسیار خوبی برخوردار است و اگر خاک آن مناسب بوده و آبیاری کافی داشته باشد، می‌تواند در هر هکتار حدود ۷ تن محصول‌دهی داشته باشد. بهتر است بدانید این درخت برای مناطق سردسیر مناسب نبوده و سرمای زیاد می‌تواند رشد آن را متوقف کند.

فروش نهال گردو آمریکایی

گردو هارتلی حدود ۱۰۰ سال عمر می‌کند و در برابر آفات و بیماری‌ها از مقاومت خوبی برخوردار است. اما با این وجود ممکن است با برخی از بیماری‌ها از جمله گال گیاهی، ویروس‌های گیاهی، باکتریوز، میکوز و آب سیاه مواجه شود. امکان خرید این درخت از اکثر نهالستان‌ها وجود دارد. قیمت نهال گردو آمریکایی هارتلی نیز با توجه به اندازه، سن و کیفیت می‌تواند متفاوت از یکدیگر باشد.

نهال گردو آمریکایی پدرو

یکی دیگر از ارقام نهال گردو آمریکایی، رقم پدرو است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. این درخت توانایی تحمل سرمای -۱۱ را درجه نیز دارد و از این نظر یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی است.

نهال گردو آمریکایی

گردو پدرو را می‌توانید در ارتفاع ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ متری بکارید. این نهال میوه‌دهی را از همان سال اول شروع می‌کند ولی باردهی اقتصادی از سال پنجم شروع می‌شود. میزان عملکرد آن در هر هکتار نیز حدود ۵ الی ۷ تن است. برای استعلام قیمت نهال گردو آمریکایی پدرو می‌توانید با نهالستان‌های معتبر تماس گرفته و یا به صورت مراجعه نمایید.

نهال گردو آمریکایی چندلر

چندلر یکی از گونه‌های پربار و پرفروش نهال گردو آمریکایی به شمار می‌رود. بهترین ارتفاع برای کاشت این درخت بین ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ بوده و باردهی را معمولا از سال اول شروع می‌کند. باردهی اقتصادی نهال گردو چندلر نیز معمولا از سن ۸ الی ۱۰ سالگی شروع می‌شود.

خرید نهال گردو آمریکایی

علاوه بر میوه، چوب این درخت نیز بسیار باکیفیت بوده و سوددهی خوبی دارد. این رقم جزو گونه‌های دیرگل است و به همین خاطر می‌توان آن را در مناطق کوهستانی نیز پرورش داد. در حالت کلی می‌توان گفت چندلر یک درخت کامل بوده و در برابر سرما و بیماری‌ها و آفات از مقاومت خوبی برخوردار است.

نهال گردو آمریکایی وینا

این گردو در اصل از پیوند دو گونه فرانکت و پاین به وجود آمده است. گردو وینا جزو گونه‌های زود گل بوده و از عملکرد بسیار مطلوبی برخوردار است. این درخت برای مناطق گرمسیر بسیار مناسب بوده و در برابر تابستان‌های گرم مقاومت خوبی دارد. در صورتی که شرایط نگهداری از درخت گردو وینا فراهم باشد، قادر است در هر هکتار حدود ۴ تن محصول دهی داشته باشد.

دقت داشته باشید که فروش نهال گردو آمریکایی وینا باید با شناسنامه و گواهی بهداشت جهاد کشاورزی اتفاق بیفتد. به همین خاطر در زمان خرید به این موارد توجه کنید.

قیمت نهال گردو آمریکایی

نهال گردو آمریکایی لارا

لارا جزو گونه‌های پیوندی بوده و برای مناطق معتدل بسیار مناسب است. این درخت در برابر سرما به خصوص سرمای بهاره حساس است و اگر شرایط نگهداری از آن فراهم شود، می‌تواند محصول‌دهی خوبی داشته باشد. نهال گردو آمریکایی لارا پس از دو سال باردهی را آغاز کرده و بعد از گذشت حدود ۱۰ الی ۱۵ سال هر درخت می‌تواند بین ۱۵۰ الی ۲۰۰ کیلو محصول‌دهی داشته باشد.

نهال گردو آمریکایی کاما

یکی دیگر از ارقام گردو تولید شده توسط آمریکا، گردو کاما است که باردهی نسبتا سریعی دارد. این درخت جزو ارقام زودگل به حساب می‌آید و برای مناطق سردسیر گزینه مناسبی نیست. گردو کاما باردهی را از سال سوم شروع کرده و در زمان بلوغ قادر است تا ۲ تن در هر هکتار محصول‌دهی داشته باشد. بهترین ارتفاع برای کاشت این نهال نیز بین ۱۰۰ الی ۸۰۰ متر از سطح دریا است؛ بنابراین بهتر است قبل از خرید نهال گردو آمریکایی کاما از ارتفاع از سطح دریا باغتان مطلع شوید.

فروش نهال گردو آمریکایی

بهترین نهال گردو آمریکایی کدام یک است؟

از میان تمام گونه‌هایی که معرفی کردیم، گردو چندلر و پکان جزو بهترین‌ها به حساب می‌آیند. به طوری که بسیاری از افراد وقتی اسم نهال گردو آمریکایی به میان می‌آید، فقط این دو نوع را نام می‌برند. البته دقت داشته باشید که این حرف به معنای بد بودن سایر گونه‌ها نیست. چرا که انتخاب بهترین نهال به شرایط آب و هوایی منطقه شما بستگی دارد. چه بسا گردو پکان و چندلر با وجود بهترین بودن نتوانند در شهر شما باردهی خوبی داشته باشند.

نحوه خرید نهال گردو آمریکایی به چه صورت است؟

امروزه با گسترش تکنولوژی خرید محصولات نسبت به گذشته خیلی آسان شده است. به همین خاطر شما می‌توانید هر نوع نهال گردو را به صورت آنلاین خریداری کنید. در این روش محصول را درب منزل تحویل می‌گیرید و لازم نیست به جایی مراجعه نمایید. البته بهتر است خرید را از فروشندگان معتبری که مجوزهای مربوطه را دارند، انجام دهید. اینکار باعث می‌شود تا نهال مورد نظر عاری از هرگونه آفت بوده و کیفیت مطلوبی داشته باشد.

نهال گردو آمریکایی

قیمت نهال گردو آمریکایی

همانطور که در بالا نیز مشاهده کردید، ارقام گردو آمریکایی زیاد بوده و هر کدام از آن‌ها قیمت منحصر به فردی دارند. از این رو برای استعلام دقیق قیمت باید با مراکز فروش نهال گردو آمریکایی تماس گرفته و یا به صورت حضوری مراجعه کنید. در حالت کلی می‌توان گفت که قیمت نهال گردو آمریکایی در مقابل سودی که نصیب شما خواهد کرد، رقم زیادی به شمار نمی‌رود.